Вадим Немков го прати на спиење во втората рунда Бруно Капелоца

Вадим Немков силно се врати во тешка категорија.

Поранешниот шампион во Белатор во полутешка категорија се соочи со Бруно Капелоца, поранешниот шампион во тешка категорија на ПФЛ. Двајцата се сретнаа во борба на главната карта на ПФЛ-Белатор, кој се одржува во Ријад, Саудиска Арабија. Немков ја ослободи титулата на Белатор за да го постигне успехот во тешка категорија.

Вадим успеа да го заспие Капелоца во 3. минута од втората рунда. Немков примени рачен риаголник и Бруно одби да се предаде, па падна во несвест. Веќе во прват рунда Вадим беше поактивен и направи повеќе од противникот. Тој дури успеа да постигне соборување против неговиот потежок противник.

Во втората рунда Бруно се истакна со добра левица која го повреди Немков, но тој остана на нозе. Вадим реши да престане со игрите и уште еднаш го собори Капелоца на подот. Вадим успеа да примени рачен триаголник за да ја осигура победата откако Капелоца беше онесвестен. Ова е 12-та последователна победа за Немков, кој се закити со супер појасот што му го врачи Мајк Тајсон.

Вадим сака шанса за титулата во тешка категорија. Капелоца влезе во серија од 2 порази.

https://twitter.com/daznmma/status/1761501056435990874?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1761501056435990874%7Ctwgr%5Effa0e07e0cbcca394abb4ca1e85d0b2a7c942dd5%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcdn.embedly.com%2Fwidgets%2Fmedia.html%3Ftype%3Dtext2Fhtmlkey%3Dcb7145f1731b4c328f8e4d2201854ceaschema%3Dtwitterurl%3Dhttps3A%2F%2Ftwitter.com%2Fdaznmma%2Fstatus%2F1761501056435990874image%3D

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО