Усик: Подготвен сум да се борам со Фјури бесплатно

Украинскиот непоразен боксер, актуелен шампион на ВБА Супер, ВБО, ИБО и ИБФ во тешка категорија, Александар Усик, рече дека е подготвен бесплатно да се бори со Тајсон Фјури.

„Фјури, зборува за величина во боксот, но сака и многу пари. Големината во боксот не ја одредуваат парите, туку патот на победата. Велиш дека те избегнувам, иако тоа никогаш не се случило – јас лично дојдов по тебе, да бидам искрен. И јас сум подготвен да боксирам со тебе бесплатно“, напиша Усик на својата страница на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Usyk. The Cat. Oleksandr (@usykaa)

Борбата меѓу Усик Фјури за титулата апсолутен светски шампион во тешка категорија би можела да се одржи во првата половина на 2023 година.

Усик има 20 победи во 20 професионални борби. Фјури има добиено 33 од 34 борби, со едно реми.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО