Усик: Еј, Конор, дај и ние да се бориме на Вембли (ВИДЕО)

Aлександaр Усик ја исмејуваше одлуката на Тајсон Фјури да се бори со Френсис Нгану наместо да се соочи со него за неприкосновениот шампионат во тешка категорија, на шега повикувајќи го Конор Мек Грегор на борба.

„Еј Конор, ајде да се бориме и на Вембли“, изјави Украинецот за Секандс аут.

Тој го зема предвид фактот дека „Ноториус“ очигледно се здебели, судејќи според неговите неодамнешни јавни настапи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО