Урбан инвест го освои „Тетово опен“!

Urban invest Tee

„Тетово опен“ за кавадарчини ќе остане во убаво сеќавање, бидејќи каратистите на Урбан инвест во вкупниот пласман беа најдобри со вкупно освоени 30 медали (13 затни-5 сребрени-12 бронзени). Екипата на Ринија е втора (6-3-2), па следуваат Олимпик спорт (6-3-0), Металург (5-0-0), Дрини (4-6-2) итн.

Postojuvanj Te

На турнирот учествуваа 318 натпреварувачи од 37 клубови од Македонија, Албанија, Косово, Србија, Црна Гора и Белгија.

Progasuvanje Te

Интресот на сениорите беше слаб, затоа ќе ги издвоиме само настапите на Марија Матракоса од Ронин во категоријата до 68 килограми и на Енес Смаилагиќ од Цветан Димов во категоријата до 75 килограми во борби.

Enes TE

Организаторот на турнирот „Тетово опен“, КК Фати од Тетово и Гостивар се погрижи се да помине на највисоко ниво.

Резутати: XIII-ти_меѓународен_турнир_“Тетово_ОПЕН_2014“_извештај

2014-12-07 15.02.04

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО