Украинка од УФЦ позира за Плејбој

Марина Мороз направи малку историја надвор од октагонот на УФЦ.

Украинката, која се натпреварува во мува категорија, откри дека ќе биде партнер со култниот американски магазин за животен стил и забава за мажи Плејбој. УФЦ ринг девојките Аријана Селеста и Бритни Палмер претходно се појавија во списанието, но Мороз ќе биде првиот борец од промоцијата што ќе го направи тоа.

И покрај тоа што го додаде ова достигнување во нејзината биографија, Мороз е сè уште многу фокусирана на нејзината кариера во мешани боречки вештини (ММА). До денес, таа има скор од 11-3 во ММА и е во победничка серија од 3 борби. Марина во март ја победи Марија Агапова со завршница. Таа има 6 победи и 3 порази во УФЦ.

Железната дама треба да се врати во октагонот во ноември. Таа ќе се бори на УФЦ Вегас 64 против Џенифер Маја.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Maryna Moroz (@maryna_moroz_ufc)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО