Трамп за Ковингтон: Прими 500 удари во главата, но сепак е паметен

Поранешниот претседател на Соединетите Американски Држави Доналд Трамп го кажа своето мислење за Колби Ковингтон.

Пред неколку години Дана Вајт го одведе Ковингтон во Белата куќа за да го запознае со Трамп. Оттогаш „Хаос“ стана голем обожавател и поддржувач на Трамп. Доналд, пак, почна да ги посетува гала вечерите на УФЦ.

Трамп има своја историја со УФЦ, а Вајт го почитува што им подаде рака кога не беа џин. Трамп неодамна даде интервју за УФЦ анфилтрид и ги кажа размислувањата за неколку борци.

„Колби е вистински, вистински борец. Ова не е само обичен човек, туку вистински маж. Тој е борец на ниво на шампиони на УФЦ. И му претстои многу голема борба, една од најголемите во историјата.

Не знам како го прави тоа. Веќе е погоден 400 или 500 пати во глава, но сепак е паметен по ѓаволите“, рече Трамп за УФЦ анфилтрид.

Се очекува Ковингтон да се бори за титулата во велтер категорија во ноември во Њујорк. Тој и Леон Едвардс најверојатно ќе го предводат УФЦ 295. Трамп речиси сигурно ќе биде во просторијата за гледање.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by colbycovington (@colbycovmma)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО