Фјодор Емелијаненко продолжува да тренира

Легендарниот руски натпреварувач во мешани боречки вештини, претседател на ММА сојузот на Русија, Фeдор Емелијаненко ја демонстрира својата моментална физичка форма.

На социјалните мрежи, борецот на УФЦ, Денис Тјулулин, покажа фотографија од неговиот тренинг со „Последниот император“ и со Витали Бигдаш од ОНЕ Шампионатот.

Да потсетиме дека Емелијаненко во кариерата оствари 48 борби – 40 победи (16 со нокаут) и 7 порази. Една борба во која учествуваше Федор беше прогласена за неважечка.

Во неговата последна борба, која се одржа на Белатор 290 ноќта на 5 февруари, Емелијаненко се сретна со Американецот Рајан Бадер. Борбата заврши со победа на Бадер со ТКО во првата рунда.

Ова беше последната борба во легендарната кариера на Емелијаненко. Тој повеќе нема да се бори во ММА, но е отворен за боксерско деби.

„Бог секогаш не опкружува со оние луѓе со кои треба да се излечиме од нашите недостатоци“, напиша Тјулулин под фотографијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО