Тоше Цветков се среќава со Тодор Диклиќ на СФЦ 3 во Варна

tose cvetkov plakat 30 juli sfc 3

Кикбосерот Тоше Цветков на 30 јули ќе се бори против Србинот Тодор Диклиќ на СФЦ 3 во Варна – Софија во К-1 до 93 килограми.

tose cvetkov plakat 30 juli sfc 3

„Во последен момент добив покана од организаторот на СФЦ 3, поради тоа што противникот на искусниот Тодор Диклиќ му откажал, па јас влегувам наместо него.

Добро се чуствувам и сум подготвен и опоравен од повредата на рамото од минатиот меч. Одам да прикажам добра борба, без разлика на исходот. Се надевам на добра претстава од моја страна“, изјави Цветков и додаде дека за противникот не знае многу, освен тоа дека.е искусен борец. Тој се надева дека ќе прикажат одлична борба.

Ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО