Тепачка и на улиците на Лас Вегас меѓу Русите и Ирците, еден човек е тешко нокаутиран (ВИДЕО)

172

Русите и Ирците се пресметуваа и на улиците на Лас Вегас по средбата Хабиб Нурмагомедов – Конор Мек Грегор на УФЦ 229 и хаосот што настана во октагонот и салата.

Еден ирски обожавател заврши со крваво лице и тежок нокаут.

Хабиб откак го победи Мек Грегор скокна надвор од кафезот и физички го нападна неговиот тимски колега Дилан Данис. Следеше тепачка во која учествуваа уште неколку членови од придружбата на Кабиб, како и на Мек Грегор.

.