Телохранител или „најстрашното човечко суштество“ на Мејведер (ФОТО)

Mejveder se smee

Флојд Мејведер, кој се пензионираше, ужива во пензионерските денови, кои ги користи за прошетка по Европа. Веќе екс-професионалниот боксер беше во посета на Англија, а сега е во градот на модата, Милано.

Иако Мејведер во септември минатата година објави крај на професионалната кариера, тој постојано го привлекува вниманието на медиумите објавувајќи фотографии од своите милиони и добрите прогнози во обложувалниците, но при посетата во Милано во прв план се најде неговиот телохранител кој британските медиуми го именуваа како „најстрашното човечко суштество во светот“.

Имено, огромниот телохранител на Мејведер изгледа навистина страшно на прв поглед, до толку што и славниот шампион излгеда смешно во негово друштво…

mejveder-telohranitelot

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО