Кристијан Воденски го бодри Вардар против Рај-Некар (ФОТО)

Vodenski naviva za Vardar

Кристијан Воденски е во „Фрапорт арената“ во Фракфурт и ги бодри ракометарите на Вардар против Рај- Некар.

Vodenski so navivaci na Vardar

Веруваме дека навивањето на шампионот во повеќе боречки вештини ќе му помогне на Вардар да победи.

Вардар го продолжува походот кон европскио врв со првиот од четирите преостанати меча во групата Б од Лигата на шампионите, а во овој меч му е потребна победа.

Ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО