Татко му на Мек Грегор: Конор ќе му го разбие черепот на Хабиб (ВИДЕО)

Таткото на Конор Мек Грегор, Тони, даде брутално предвидување за најочекуваниот ММА меч на планетата. Таткото предвидува убедлива победа за неговиот син против Хабиб Нурмагомедов на 6 октомври.

„Апсолутно увеерн сум дека Конор ќе го нокаутира во првата рунда“, смета Тони Мек Грегор и додава:

„Нема можност нешто друго да се случи. Хабиб нема да преживее до втората рунда. Не може да се натпреварува со мојот син ниту со брзина, ниту во точност ниту со сила. Конор ќе му разбие черепот. Се наоѓа во одлична физичка форма. Силата му е неверојатна, а Хабиб е бавен. Тој е аматер. Немам поим како стигнал до такво ниво“.

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО