Тајсон Фјури го предизвика Дерек Чисора за трилогија

Светскиот шампион во тешка категорија на ВБЦ, Тајсон Фјури, му пристапил на Дерек Чисора и го повикал да потпише договор за трилогија.

Потсетуваме дека првата битка на борците се случи во јули 2011 година. Фјури тогаш победи со едногласна одлука, со што на Чисора му го приреди првиот пораз во кариерата.

Втората средба се одржа во ноември 2014 година, овој пат Фјури извојува победа со прекин – аголот на Чисора ја прекина борбата на крајот од 10. рунда. Фјури сега е заинтересиран за трилогија, и покрај тоа што го најави своето пензионирање во април.

„Оваа порака е упатена до Дерек Чисора. Бегаш од трилогијата, Дерек.

Прекарот ти е „Војна“, треба да се нарекуваш „Пиле“, затоа што бегаш од трилогијата и најголемиот ден за исплата во твојата кариера.

Потпишете го проклетиот договор. Не биди будала“, напиша Фјури на Твитер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО