Светскиот демо тим во таеквондо им го одзеде здивот на цела Америка (ВИДЕО)

326

Демонстративниот тим на Светската таеквондо федерација продолжува да ги воодушевува сите во емисијата „Америка има талент“.

Таеквондо борците стигнаа до финалето!

Дваесет и двајца спортисти настапија толку добро што добија „златен билет“ со кој ги пропуштија квалификациите и учествуваа директно во четвртфиналето.

По два нови настапи, кои го одземаат здивот, тие ја направија конкуренцијата парв и пепел и ќе учествуваат во последната вечер од 16 -та сезона.

Ова е едно од најгледаните реални шоуа во САД.

Холивудската ѕвезда Тери Круз беше толку запрепастен што лично поднесе петиција до жирито за таеквондо.

По второто полуфинале на 7 септември, датумот на големото финале ќе биде познат.