Стефановски вели му ја украле победата над Ламбаџиу, кој славеше на поени (ВИДЕО)

Даниел Стфановски на 27 септември во Романија беше дел од настанот каде што се бореа тимови на двајцата истакнати светски К-1 борци Каталин Морашану од Романија и Реми Боњаски. Стефановски беше во тимот на Боњаски, но за жал загуби Романецот Флоријан Ламбаџиу во категоријата до 80 килограми.

Стефановски вели дека му е одземена чиста победа. Во продолжение ќе може да го погледнете видетото и да ја оценети борбата.

Инаку, тимот на Боњаски победи со 3-2.

Ова беа квалификации за светската титула на Дајнамајт фајтинг шоу.

Ipon.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО