Среќна и бериќетна Нова година 2016!

Happy New Year 2016 Quotes

IPON.mk на сите спортисти, тренери, клубови, спортски федерации, спортски тренери и љубители на спортот и ја честита Новата 2016 година.

Ви посакуваме годинашниве резултати да бидат надминати и да остварите норми за Олимписките игри во Рио де Женеиро во Бразил, пред се на борачите, кои во минатото знаеле да не радуваат со најсјајните одликувања и таеквондото. Каратето да биде верификуван во олимписки спорт, самобото повторно да ја добие шансата за настап на Олимпијадата, боксот да се консолидира и да тргне по  патеките на успехот, а Гого Славески да не израдува со успех во професионалните боксерски води. Кикбоксерите да продолжат со извонредните успеси и да успее идеата за балканска лига.

Џудистите да ги надминат балканските рамки, аикидото да се престави во уште подобро светло.

На спортовите кои се наметнуваат, како бразилското џиу џицу и традиционалната џиу џица, излез на европски и светски првенства и успешни дебија. ММА да направат поголема афирмација на регионален план, а потоа да учествуваат и во најсилните светски промоции.

Исто така и посакуваме успех на сите наши спортисти кои настапуваат во целиот свет.

Среќни празници!

Многу здравје и успех!

За Македонија!

Ipon.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО