Спектакуларен нокаут на српскиот кикбоксер Љубо Јалови (ВИДЕО)

Jalovi

Српскиот кикбоксер Љубо Јалови на „Татњефт купот“ со летечко колено го нокаутираше Израелецот Алекса Трофимов.

Јалови минатата година во Бразил ја освои титулата светски првак во дисциплината К-1, во категоријата до 75 килограми.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО