Славчо Тодоров се сретна со легендата Федор Емелијаненко (ФОТО)

Претставникот на Самбо федерацијата на Македонија на Европското првенство што се одржува во Нови Сад, Србија, Славчо Тодоров имаше кратка средба со великанот на самбо спортот и на ММА Федор Емелијаненко.

За што разговарале, засега, не е познато.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО