Скандалозна победа на синот на Кадиров (ВИДЕО)

Избувна невиден скандал по видеото од боксерски меч во кој учествуваше 13-годишниот син на чеченскиот лидер Рамзан Кадиров – Ахмад (со црниот тим).

Тој учествуваше на средбата со Аслан Батиров, кој изненадувачки беше прекинат во време кога противникот на Кадиров беше подобар во рингот, а синот на шефот на Чеченската Република изненадувачки беше прогласен за победник.

Губитникот, Батиров, ги крена рацете од изненадување и не можеше да верува дека не победил, а коментаторот исто така немаше објаснување за развојот на битката и ја опиша ситуацијата како „неразбирлива“.

По појавувањето на снимката од борбата, навивачите скокнаа врз Кадиров јуниор и ја опишаа неговата победа како незаслужена и срамна.

https://twitter.com/fedsovetov/status/1383783578379505668?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1383783578379505668%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fboec.bg%2Fboxing%2Fprisdixa-skandalna-pobeda-na-sina-na-kadirov-video%2F

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО