Синот на Андерсон Силва освои два појаси (ВИДЕО)

33

Синот на Андерсон Силва успешно ја продолжува боречката кариера.

Откако пред седум месеци го имаше дебитираше победувајќи со технички нокаут во аматерски меч, Габриел Силва стигна до петата победа совладувајќи го во Сил Бич, Калифорнија, со судиски прекин во третата рунда претходно непоразениот Кристијан Вилијамс.

22-годишната Силва притоа освои и два појаси во категоријата до 75 килограми – шампионскиот појас – ИСК појас првак на јужна Калифорнија и титулата ФајтерсРеп.

Габриел за идната година планира и ММА деби.

https://www.youtube.com/watch?v=58LIwyzmSpE&feature=emb_logo