Шварценегер му честиташе на Кормиер и се пошегува со неговите стомачни мускули! (ВИДЕО)

Cormier i Arnold-crop

Откако ја освои титулата шампион во тешка категорија на УФЦ, Даниел Кормеир, доби честитки од сите страни. Еден од оние кој беше меѓу првите е Арнолд Шварценегер. 

Даниел Кормеир веднаш по победата над Ентони Џонсон даде интервјуа и примаше честитки. Меѓу првите му честиташе Шварценегер, кој го пофали и неговиот изглед, а на шега му рече дека се гледа колку напорно работел, бидејќи скоро ги видел неговите стомачни мускули.

Како изгледаше средбата меѓу Кормиер и Шварценегер погледне во приложеното видео на 02:35 .

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО