Шотокан академијата Македонија најуспешна на „Иппон куп“ (ФОТО)

kata-tim-jositaka-vo-leskovac

Шотокан академијата Македонија составена Јошитака и Мак центар од Скопје, Ронин доџо – Куманово, Гемиџии Велес и Полог – Гостивар беше најуспешна на Меѓународниот карате турнир „Иппон куп“ во Лесковац – Србија.

treneri-sotokan-akdemija-vo-leskovac

Организаторот направи една поинаква листа на успешност – според клубовите. Ви ги нудиме листите на освоени медали и пријавите за да имате целосен увид.

Академијата е најмасовна екипа на турниропт „Иппон куп 2016“, најуспешна во ката натпреварите со 15 златни 6 сребрени и 11 бронзани медали. Матео Причков е најуспешен натпреварувач во кати со 3 златни медали и во генерален пласман го освои 2-то место.

Генерален пласман.

Пријава за Лесковац 2016.

nagredeni-vo-leskovac-jositaka

Ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО