Јасмин Мифтар во четврток по втор пат ќе се бори за БК Кргуевац

kraguevac-loznica-plakat

Боксерот на Аперкат, Јасин Мифтар, во четврток ќе се бори за екипата на Крагуевац против Лозница во Првата боксерска лига на Србија.

Ова ќе му биде втора борба на Мифтар за БК Крагуевац.

Со него патува и тренерот Оливер Станков, а Гоце Јанески ќе одмора по настапот на „Златниот гонг“ и освојувањето на престижниот трофеј.

kraguevac-loznica-plakat

Ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО