Шон Стрикленд извадил пиштол на веројатен крадец (ВИДЕО)

Шампионот на УФЦ во средна категорија, Шон Стрикленд, заработи огромно воодушевување од ММА заедницата за неговиот бескомпромисен став и отворените ставови. Неговата личност длабоко одекна меѓу обожавателите, позиционирајќи го како некој што ги олицетворува традиционалните вредности.

Стрикленд во минатото се расправаше со онлајн троловите, повикувајќи ги на спаринг сесии. Тој, исто така, бестрашно навлегува во дискусии околу спортот и политиката. Треба да се истакне дека неговите мислења за израелско-палестинскиот конфликт предизвикаа различни реакции кај неговите обожаватели.

Стрикленд неодамна сподели видео на кое се гледа збунувачка средба во која очигледно алкохолизирана личност влегува во неговиот двор и стои меѓу автомобилите. На снимката се гледа како Стрикленд брзо му се приближува на натрапникот пред клипот нагло да се прекине.

Во медиумите се појави и целосна снимка од инцидентот на која се гледа како Стрикленд вперува пиштол на непознатиот маж. Шон подоцна изјавил дека мажот ја удрил сестра си, а потоа избегал од местото со својот автомобил, на кој му пукнала гумата. Натрапникот го остава автомобилот и оди пешки, а потоа завршува пред домот на шампионот.

идеото наиде на комични реакции кај обожавателите, но Шон речиси и не се забавуваше. Еве што се случува со шампионот додека се подготвува за јануарската борба со Дрикус ду Плесис:

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО