Шеки О’Нил се сретна со шампионот Дионтеј Вајлдер (ВИДЕО)

Seki o nil se sredna so Vajlder

Кошаркарската легенда Шекил О’Нил се сретна со актуелниот шампион во супер тешка категорија во верзија на ВБЦ, Дионтеј Вајлдер. Тоа се случи пед Супер боул 2016. На Вајлдер му претстои задолжителна одбрана на титулата против Русинот Александар Поветкин, а преговорите меѓу претставниците на двајцата боксери продолжуваат.

Шак е голем фан на боксот и дури влезе во рингот во демонстративни средби против имиња како Оскар де ла Хоја и Шејн Моузли.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО