Шампионот Бобан Илиоски пречекан на скопкиот аеродром со огномет (ВИДЕО)

Шампионот Бобан Илиоски пречекан на скопкиот аеродром со огномет и гласно скандирање.

Илиоски на Европското кик бокс првенство во Анталија, Турција, во бората за златниот медал го совлада Христо Калајџиев од Бугарија со 3-0.

Додека Викторија Варадинова го освои бронзениот медал.

Видеото може да го погледнете ТУКА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО