Сергеј Ковалев ќе се пензионира во 2020-тата

Светскиот шампион во тешка категорија Сергеј Ковалев ќе ја заврши својата кариера во 2020 година. Ова го објави самиот Русин.

„Појасите веќе не се толку интересни како порано“, призна ѕвездата и додаде:„Би било убаво ако може да ги обединам, но тоа не е најважното“.

Ковалев веќе е начисто со следниот ривал. Тој ќе ја брани титулата на Светската боксерска организација (ВБО) против непобедениот британски боксер Ентони Јард. Мечот ќе се одржи во Чељабинск.

https://www.youtube.com/watch?v=JwdLxo3GuOk
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО