Ентони Џошуа: Кој последен се смее, најслатко се смее!

Поранешниот шампион во тешка категорија Ентони Џошуа во почетокот на минатиот месец стана цел за потсмев, откако си го допушти првиот пораз во професионална кариера од тотален аутсајдер, Енди Руиз, кој му ги одзеде титулите, а ја прифати средбата за кратко време. Лавина од критики беа упатени до ЕЏ, кој дебитираше во САД на кошмарен начин, но не се предава и верува дека ќе успее да го врати она што загуби. Во моментов течат интензивни преговори за втора борба меѓу двајцата борци, а Џошуа тренира сериозни за неа и верува дека кој последен се смее, најслатко се смее.

„Знаете како се вели? Велат дека оној што последен се смее, најслатко се смее“.

https://www.instagram.com/p/Bzv7ZIwFFEt/?utm_source=ig_embed
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО