Се соочија борците на УФЦ 300 (ВИДЕО)

Помина прес-конференцијата во пресрет на настанот УФЦ 300 овој викенд во Лас Вегас. Гала вечерта ќе биде годишнина за организацијата и Дајна Вајт ни подготви многу добра боречка карта. Ќе присуствуваат многу шампиони од минатото и сегашноста.

Во главната борба на вечерта ќе гледаме дуел за титулата во полутешка категорија. Алекс Переира ќе го брани појаост против Џамхал ​​Хил. Во чест на оваа гала вечер, Вајт објави дека се зголемуваат бонусите за изведба на вечерта и борба на вечерта.

Нормално, тие се по 50.000 долари, но за овој настан се по 300.000 долари. Во коглавната борба титулата во мува категорија ќе ја брани Жан Вејли. Таа се соочува со нејзиниот сонародник Јанг Ксијаонан.

Еве видео од прес-конференциите на кои борците разменуваа зборови и стоеја лице в лице:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО