Санта Круз му се реваншира на Карл Фремптон за титулата (ВИДЕО)

Santa Kruz iFrempton

Лео Санта Круз (Мексико) го доби во реваншот Карл Фремптон (Ирска) во битка за титулата на Светската боксерска асоцијација во перо категорија.

Мечот се одржа во Лас Вегас. Првиот дуел му припадна на Ирецот.

Средбата беше исклучително изедначена. Еден од судиите забележа 114-114, а другите двајца дадоа 115-113 за Круз. По финалниот удар на гонгот и двајцата најавија дека се подготвени да направат и трет меч.

Тоа беше прв пораз за Фремптон кој има 23 победи (14 со нокаут) и 1 пораз. Билансот на Круз е 33 победи (18 со нокаут), 1 нерешен и 1 пораз.

https://youtu.be/zpwRAg6tK2M

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО