Само Петје салвеше во Јапонија против Хирои Јуј!

petje pojas (1)

Шампионот на ФФЦ во категоријата до 70 килограми и најдобриот словенечки кикбоксер Само Петје го порази Хирои Јуј во третиот настап во Јапонија.

 Во Токио под покровителство на организацијата Рајс го совлада домашниот борец.

 „Тешки меч е зад мене. Победата е тука. Сега одам на заслужен одмор“, рече Само Петје по борбата.

 Одличниот Словенец сега најверојатно сега чека борба за појас до крајот на годината.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО