Руски шампион: Федор Емелијаненко ќе го нокаутира Мајк Тајсон во првата рунда

Кон крајот на месецот во Москва ќе се одржи боксерски настан во спомен на Николај Кагански.

Во главната борба на вечерта ќе се сретнат актуелниот шампион во полусредна категорија Тимур Никулин и Ландруш Хакобјан. Никулин е еден од најпопуларните борци во Русија. Покрај појасот Хардкор, тој ја носи и титулата Hype.

Тимур во последно време е доста активен во медиумите, што е нормално, затоа што доаѓа неговата борба. Неодамна ММА легендата Федор Емелијаненко објави дека сака да дебитира во бокс против легендарниот Мајк Тајсон.

Никулин верува дека Федор ќе го нокаутира Тајсон во 1. рунда.

„Не разбирам зошто Федор мора да го победи Тајсон. Ова не е истиот Мајк како што беше порано. Емелијаненко ќе излезе, ќе го нокаутира во првата рунда. Тоа е тоа. Дали ја видовте формата на Тајсон кога боксираше со Рој Џонс?

Погледнете ја и формата на Федја, кој постојано е во теретана и вежба. Би било интересно да се види борбата меѓу Александар Емелијаненко и Мајк Тајсон. Шансите се 50-50 во оваа борба.

Александар и Мајк Тајсон мора да се борат со инфлуенсерите. Тие повеќе не се спортисти“, рече Никулин.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО