Руски ММА борец украл 9 кутии кафе од супермаркет (ВИДЕО)

121

ММА борецот Малик Канаев се обидел да украде девет кутии кафе од супермаркетот Перекресток.

Откако бил запрен од обезбедувањето, влегол во конфликт со него, при што насилно се оделсувал. Неговите постапки може да се оквалификуваат не како кражба, туку како грабеж, што предвидува построга казна. Засега не се соопштуваат повеќе детали.

Потсетуваме, во јуни 28-годишниот руски ММА борец Шарабутдин „Шара Булет“ Магомедов нокаутира посетител на трговски центар во Дагестан. На спортистот не му се допаднало што посетителот јавно ја бакнал својата девојка.

На крајот на мај се дозна дека братучедот на Хабиб Нурмагомедов извадил пиштол на студент, затоа што носел шорцеви во Дагестан.