Ронда Русеј најпосле покажа (скоро) се! (ФОТО)

ronda badi

Ронда Русеј, шампион на УФЦ во бантам  категорија, успешна кариера градаи и надвор од октагонот. Во прилог на својата актерска кариера, таа позираше во костими за капење за Спортс илустрејтид капачко издание.

 Русеј е една од спортистките кои позираше за Спортс илустрејтид, а очигледно е дека за време на снимањето добро се забавувала.

„Ова не е било каква слика за Плејбој. Не беше така лажно и пластично. Намерно сакав да бидам малку потешка, за да бидам малку повеќе заоблена, а не во врвна борбена форма. Се обидов да изгледа онака како што мислам дека сум најатрактивна. Природно е човечкото тело да се менува преку сезоната“, изјави Ронда Русеј, која ја чека одбрана на титулата против Кет Цингана на УФц 184.

 Како изгледа заоблена и во костум за капење пресудите сами.

ronda legnata

ronda natrtlena

ronda badi karate

Ronda i kupaci

ronda u kupaci ispravena

ronda i karate stav

ronda badi nasmeana

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО