Рог Рог со брутален кик бокс нокаут на ОНЕ Фајт најт 23

Месеци пред да се соочи со светскиот шампион во три категории на ОНЕ, Анатоли Малихин, кандидатот за титулата во тешка категорија Умар „Рог Рог“ Кејн влезе на легендарниот боксерски стадион Лумпини за кикбокс пресметка со сонародникот Баучер Кечап.

Кејн е најпознат по своите достигнувања во тешката категорија ОНЕ ММА, постигнувајќи извонредна победа над 17-кратниот светски шампион во БЏЏ, Маркус „Бучеча“ Алмеида во неговата последна борба.

Сепак, тоа не го спречи да ја покаже импресивната нокаут моќ на ОНЕ Фајт најт 23 во Бангкок. Соочен со „Рог Рог“ во рингот беше Кечап, Сенегалец кој е познат по пријателскиот однос со навивачите.

Веднаш, штом се огласи гонгот, Кечап влета во мечот и се обиде со летечки удар. За време на борбата, се чинеше дека ударот со чекан беше единствениот удар за кој Кечап се грижеше, или можеби единствениот удар што можеше да го фрли. Додека Кејн ја задржа присебноста и ги мешаше ударите, Кечап продолжи да налетува, правејќи комбинации како пијан.

На крајот, неортодоксните удари на Кечап не му помогнаа бидејќи „Рог Рог“ двапати го собори во првата рунда, а со вториот нокдаун го парти во несвест.

Официјален резултат: Умар „Рог Рог“ Кејн го победи Баучер Кечап со КО на 2:08 од првото рунда.

https://twitter.com/Jaah221/status/1809386595587330311

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО