Рјабоволова и Цветанова поразени на Светскиот олимписки квалификациски турнир во борење

Македонските борачки Вероника Рјабоволова и Марија Цветанова загубија во првиoт, односно вториот меч на Светскиот олимписки квалификациски турнир во борење во Истанбул.

Борбите во слободен стил се сабота и недела.

Резултати:

Жени

53 кг Вероника Рјабоволова – Фабијана Ринела (Италија) 5-0
53 кг Вероника Рјабоволова – Лаура Херин Вила (Куба) 0-10
57 кг Марија Цветанова – Евелина Хултен (Шведска) 0-10

Мажи
57 кг Владимир Егоров – Педро Родригез (Венецуела)
65 кг Бесир Алили – Ахмет Думан (Турција)
74 кг Расул Шапиев – чека противник од квалификациите
86 кг Ахмат Могамедов – Магомед Шарипов (Бахреин)
97 кг Магомедгаџи Нуров – Дипак Дипак (Индија)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО