Ризин 1: Прохаска го нокаутираше Фуџита, Габи Гарсија славеше со сабмишн (ВИДЕО)

Prohaska na Rizin

Во главната борба на Ризин 1 во Нагоја, Чехот Јиржи Прохаска (03/01/17) во првата рунда го мокаутираше Казујуки Фуџита (15-11).

На Јапонецот (45 г.) тоа му беше првиот меч по две ипол години пауза, а ги загуби последните пет борби.

Вадим Немков (5-2) загуби со поделена одлука од непоразениот 22-годишен Швеѓанец Карл Албректсон (5-0).

Габи Гарсија славеше и во втората ММА борба совладувајќи го за две минути со армбар Ану Малујков (1-1).

Литванецот Теодорас Аукштуолис (9-3) балгодарение на подоброто борење и нападите граун енд паунд дојде до победа против Синг Џаидеп.

Поранешниот шампион на Прајд во средна категроија Вондерлеј Силва го направи своето деби во Ризин во таг тим граплинг мечот со Кијоши Тамура се бореше против стариот познаник Казушу сакураба и Хидео Токоро. По 15 минути средбата заврши без победник.

Поранешниот УФЦ борец, Дарон Круикшанк, прво со директ во првата рунда го урна, а потоа со фудбалки удар го заврши Шињи Сасаки.

Кирил Сиделников со поделена одлука го совлада „”Хаги мечката“ Крис Барнет.

https://youtu.be/XjczQU_2ajE

https://youtu.be/UH2wjNJzWY4

https://youtu.be/053xj6wgKRU

https://youtu.be/ybpyUPoX8gY

RIZIN 1:

Kanako Murata – Natalya Denisova (ednoglasna sudiska odluka)

Hisaki Kato – Yuta Watanabe (TKO, R1)

Kirill Sidelnikov – Chris Barnett (со podelena odluka na sudiite)

Daron Cruickshank – Shinji Sasaki (TKO, R1)

Rena Kubota – Cyndi Alves (ednoglasna sudiska odluka; 30-27, 20-28, 20-28)

Kazushi Sakuraba/Hideo Tokoro – Wanderei Silva/Kiyoshi Tamura (nereseno)

Gabi Garcia – Anna Malyukova preku submission (armbar) R2 2:28

Teodoras Aukstuolis – Jaideep Singh (ednoglasna sudiska odluka)

Karl Albrektsson – Vadim Nemkov (so podelena odluka na sudiite)

Jiri Prochazka – Kazuyuki Fujita (KO, R1)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО