Гоце Јанески за 30 секунди го нокаутираше Дурмишевиќ во Лесковац (ФОТО)

Goce Janeski os peharot vo Leskovac

На Меѓународен турнир во „Боксинг деј –Лесковац“ во организација на БК Југобоксинг од истоимениот град, настапија боксери од Македонија и Србија.

Goce so site vo Leskovac 2016

Гоце Јанески од Аперкат е прогласен за најдобар странски боксер, бидејќи за 30 секунди го прати Божидар Дурмишевиќ во нокаут со десен директ.

Goce Janeski na ringot so tatko mu i trenertot

Другите наши боксери се поразени, со икслучок на Александар Ристевски од Пинк Пантер, кој беше подобарво македонското дерби со Шпенд Гафури.

„Поразите на нашите боксери се поради тоа што нема бокс мечеви во Македонија, а добро е што сите избоксираа по три рунди и немаа прекини“, велат од нашиот табор.

Резултати

Пионери: Петар Арсовски (Аперкат) – Алек Андрејвиќ 1-2

Јуниори: Јасмин Мифтар – Петар Петровиќ (Мајданпек) 1-2

Шпенд Гафури (Шкендија)- Александар Ристевски (Пинк Пантер) 0-3

Марко Стојановски  УНиверзалци со Божиќ Марко (Арена) 0-3

Сениори: Гоце Јанески- Божидар Дурмишевиќ (Тигрови) победа со прекин Р 1

Исмаили Лујзим (Шкендија)- Петар Стошиќ (Србија) 0-3

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО