Рико Родригез и Белтран славеа на мечевите во бокс без ракавици (ВИДЕО)

Во Чејен, Вајоминг, се одржа настанот Bare Knuckle FC 1.

Рундите траеја по 2 минути, а во главната борба на првиот регулиран настан во бокс без ракавици од крајот на 19 век во САД поранешниот шампион во тешка категорија на УФЦ, Рико Родригез со судиска одлука го победи Луис Рамзи.

Во сударот на ММА борците Џои Белтран го порази поранешниот шампион на Кинг оф д’ кејџ, Тони Лопез.

https://twitter.com/streetfitebanch/status/1003116049284456449?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fwww.croring.com%2Fnews%2Fvideo-ricco-rodriguez-i-beltran-slavili-u-bareknuckle-mecevima%2F21466.aspx

Сем Шевмејкер за 18 секунди го нокаутира поранешниот предизвикувач за титулата на Белатор во тешка категорија Ерик Приндл.

https://twitter.com/GIFsByZP/status/1003102754347405313?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fwww.croring.com%2Fnews%2Fvideo-ricco-rodriguez-i-beltran-slavili-u-bareknuckle-mecevima%2F21466.aspx

https://twitter.com/GIFsByZP/status/1003102449417248768?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fwww.croring.com%2Fnews%2Fvideo-ricco-rodriguez-i-beltran-slavili-u-bareknuckle-mecevima%2F21466.aspx

Боби Ган за 41 секунда го ноаутира Марсело Таварес.

https://twitter.com/GIFsByZP/status/1003100413116198913?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fwww.croring.com%2Fnews%2Fvideo-ricco-rodriguez-i-beltran-slavili-u-bareknuckle-mecevima%2F21466.aspx

Bare Knuckle FC 1:
Рико Родригез – Луис Рaмзи (едногласна одлука, 50-45, 50-45, 48-47)
Џои Белтран – Тони Лопез (едногласна одлука, 49-45, 49-45, 49-46)
Бец Ревлингс – Алма Гарсија (ТКО, Р2)
Сем Шевердер – Ерик Приндл (КО, Р1)Боби Ган – Иринеу Беато Коста Јун. (KO, Р1)
Џони Бедфорд – Ник Мамалис (ТКО, Р2)
Реџи Барнет – Травис Томпсон (едногласна одлука, 50-45, 50-45, 50-45)
Морис Џексон деф. Дејл Сопи (ТКО, Р1)
Арнолд Адамс деф. D.J. Линдеран (ТКО, Р2)
Боби Ган – Марсело Таварес (КО, Р1)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО