Резултати од ОНЕ 164: Брендон Вера се повлекува од ММА (ВИДЕО)

Брендон Вера се повлече од спортот по поразот со нокаут од Амир Алиакбари.

Ова се случи на борбената карта на ОНЕ Шампионатот 164 што се одржа во Сингапур. Брендон загуби со нокаут за 3 минути и објави дека ја завршува кариерата. Тој се пензионира со серија од 3 порази и со скор од 16-10-1 во ММА.

Во главната борба на вечерта Џаред Брукс го победи Џошуа Пацио и му ја одзеде титулата во сламка категорија.

Резултати:

Џеред Брукс со одлука го победи Џошуа Пацио
Амир Алиакбари го совлада Брендон Вера со ТКО Р1, 3:37
Ху Јонг го совлада Геје Еустакио со КО Р1, 4:43
Џереми Пакатив го победи Тиал Танг со завршница Р2, 1:17
Дрекс Замбоанга со одлука го победи Адонис Севилено
Џанло Марк Санџао го совлада Анаклето Лаурон со завршница Р1, 1:48
Менг Бо ја победи Џенелин Олсим со КО Р1, 0:24
Суперлек Киатмоо9 со одлука го победи Панпаѕак Јитмуангнон
Тагир Калилов го победи Чорфах Тор.Сангтиенои со ТКО Р1, 2:29
Лара Фернандез со одлука го победи Дангконгфах Банчамек

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ONE Championship (@onechampionship)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО