Резултати од БКФЦ 28: Фереа ја одбрани титулата (ВИДЕО)

Пред малку заврши настанот БКФЦ 28 кој се одржа во Албакерки.

Во главната борба на вечерта шампионката во мува категорија Кристин Фереа се соочи со Тајлер Старлинг. Фереа ја одбрани титулата со нокаут во 47 секунди.

Во коглавната борба поранешниот УФЦ борец Џон Додсон го победи Рајан Беноа со нокаут за една минута и 40 секунди.

Резултати БКФЦ 28:
Главна карта
Кристин Фереа – Тејлор Старлинг со КО Р1, 0:47
Џон Додсон – Рајан Беноа со КО Р1, 1:40
Бред Кели – Исак Вали-Флаг со одлука (50-44, 50-44, 50-44)
Џереми Смит – Доналд Санчез со одлука (50-45, 50-45, 49-46)
Вил Сантијаго – Џејк Јанг со ТКО Р1, 2:00
Ерик Додсон – Ник Вилар со КО Р1, 0:23
Тони Сото – Џошуа Моралес со ТКО Р3, 1:49
Џошуа Морено – Зион Томлинсон со КО Р2, 1:00

Прелиминарни
Џош Вотсон – Кајл Мекелрој со ТКО Р1, 1:24
Џејм Хиншо – Кеси Роб со ТКО Р1, 1:18
Џереми Сауседа – Родерик Стјуарт со КО Р2, 1:38

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО