Реваншот на Флојд Мејведер со мафијашкиот син Џон Готи III е на крајот на летото

Флојд Мејведер Јуниор и Џон Готи Трети официјално ќе влезат во рингот во Мексико Сити на 24 август. Веста ја потврдија организаторите.

Двајцата направија вистински хаос минатата година кога нивната придружба ескалираше пред, за време и по настанот.

„Мани“ излегоа како победник на мечот, но тогаш внукот на легендарниот мафијашки бос побара реванш и го доби.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Floyd Mayweather (@floydmayweather)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО