Ретко брутален нокаут од Тајланд (ВИДЕО)

visanupon burtalen nokaut

Висанупон Сор Јор Типедвиев е новиот шампион на Омони сатдионот во Бангкок во категоријата до 57,2 килограми.

Висанупон ја освои титулата брутално нокаутирајќи го Фетдама во четвртата рунда.

https://youtu.be/fAkbKWlKass

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО