Боксерот Примислав Димовски е нов шеф на „Алфите“

primislav dimovski

Истакнатиот македонски боксерски репрезентивец, Примислав Димовски, од денес ќе раководи со специјалната полициска единица „Алфа“,објави НОВА.

Димовски на оваа функција доаѓа од редовите на специјалната полициска единица “Тигар”.

Димовски е неколкукратен првак на Македонија во бокс, а го освои и петто место на Светското првенство во бокс во супертешка категорија.

Примислав Димовски доаѓа на местото на Ивица Антевски – Пуки.

Полициската единица Алфи e задолжена за интервенции во урбани средини за спречување на тешки облици на криминал.

Ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО