Рафаел Алвеш реализира еден од најбруталните нокаути во историјата на Карате комбат (ВИДЕО)

47-то издание на Карате комбат ќе биде запаметено по еден од најбруталните нокаути во историјата на натпреварувањето, бидејќи Рафаел Алвеш упати удар со нога како од учебник, за да го нокаутира Џејмс Вик.

Настапот веќе го прави кругот на социјалните мрежи и тешко дека ќе престане наскоро, бидејќи токму ваквите нокаути ги прават боречките вештини една од најпопуларните дисциплини во светот.

Алвеш и Вик се поранешни борци на УФЦ, но тука можат да привлечат внимание надвор од најголемата ММА организација.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Karate Combat (@karatecombat)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО