Пулев во болница, Кличко со заработка од 5,7 милиони долари (ВИДЕО)

Wladimir Klitschko

По натпреварот со Кличко, Кубрат Пулев е пренесен во болницата во Хамбург со сомневања за фрактури на  коските на лицето, објавија германските медиуми.

Тој ќе ги мине испитувањата и ќе биде испуштен од болницата. Д- р Штефан Боц, лекарот крај рингот, го испрати бугарскиот боксер во болницата во Хамбург .

„Постојат сомневања за кршење на носот и клучната коска. Природно , треба да ја провериме главата за  да видиме дали има знаци за оштетување на мозокот“, рече д-р Боц во интервју за „Билд“.

klitschko-pulev-f3

Хонорари

Владимир Кличко заработи хонорар во износ од 5,7 милиони долари од натпреварот против Кубрат Пулев, пријавени во Hamburger Abendblatt .

Пулев ќе добие хонорар од 1,4 милиони долари за натпреварот.

 

По натпреварот Виталиј Кличко, братот на Владимир, го објави следниот коментар во на фејсбук профилот:

„Оваа победа е за цела Украина! За сите борци и патриоти! За оние кои влегуваат во битка со храбро срце исо сите сили, само и единствено, за победа. Слава на Украина“!

http://youtu.be/yynOgLgPj80

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО