Против сите закони: Борач без шаки и стапала! (ВИДЕО)

anglin

Средношколецот Зак Англин е роден без раце до лактите и стапала, но тоа не го спречи да се занимава со спорт и да го освои шестото место на Државното првенство на Висконсин, САД, во борење. 

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО