Познато е зошто Тајсон го претепа патникот во авион (ВИДЕО)

Легендарниот американски боксер Мајк Тајсон предизвика голем скандал откако во авион претепа еден маж, кој го изнервирал, а поранешниот спортист не можеше да се контролира и му удри неколку боксови.

Тајсон бил расположен пред летот и се фотографирал со патниците, по што почнале некои од нив да се исмејуваат на негова сметка, а најмногу го изнервирал тој што добил ќотек.

„Дејл Стар“ објави дека претепаниот патник го удрил боксерот со шише во глава, по што не сакал да му се извини, а тоа дополнително го изнервирало Тајсон, кој загуби контрола.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО