Поранешна шампионка на УФЦ е претепана, заврши во болница

198

Поранешниот шампионка на УФЦ во мува категорија, Нико Монтано е во болница. На својот профил на социјалните мрежи 32-годишната Американка изјави дека била претепана од маж по име Џастин Вотсон. Се уште не е познато каква е врската меѓу нив, но најверојатно тој им е момче.

Монтано рече дека Вотсон ја удирал, клоцал и ја влечел за коса. Таа успеала да побегне и почнала гола да трча по ходниците на хотелот. За среќа, еден член на персоналот ја слушнал и така таа избегала.

Таа подоцна изјави дека е во болница во Тексас и дека е среќна што има вештини и сила да се брани барем колку што е можно повеќе. Нико има скор од 4-3 во ММА и е првата УФЦ шампионка во мува категорија.

Во последниве години многу борби во кои учествуваше пропаднаа, принудувајќи го УФЦ да ја одземе титулата. Нико последен пат загуби од Хулијана Пења во средината на 2019 година. Таа беше отпуштена од УФЦ во август оваа година.