Поминаа мерењето и соочувањето за УФЦ 283 (ВИДЕО)

Помина мерењето пред настанот УФЦ 283, кој ќе се одржи за неколку часа во Рио де Жанеиро, Бразил.

Во главната битка ќе гледаме борба во полутешка категорија меѓу Гловер Тешеира и Џамахал ​​Хил. Тие ќе се борат за испразнетата титула во полутешка категорија. Гловер ја има последната шанса да го врати појасот, а зад него се домашните навивачи. Хил ќе се обиде да ја расипе радоста во Рио.

Во подглавната борба Дејвисон Фигуередо и Брендон Морено ќе ја водат четвртата борба. Тие двајца ќе ги обединат титулите во мува категорија. Морено е привремен шампион, а Фигуередо ја држи неприкосновената титула.

Главна карта:
Гловер Тешеира – Хил Џамахал
Дејвисон Фигуердо (в) – Брендон Морено
Гилберт Барнс – Нил Мањи
Џесика Андраде – Лорен Марфи
Пол Крег – Џони Вокер

Прелиминарни:
Маурицио Руа – Ихор Потиерија
Грегори Родригез – Бруно Фереира
Тијаго Мојсес – Мелкизаел Коста
Мунир Лазез – Габриел Бонфим
Шамил Абдурахимов – Џејлтон Алмеида
Теренс Мекини – Исмаел Бонфим
Ворли Алвес – Николас Долби
Џосијан Нунес – Зара Ферн дос Сантос
Луан Ласерда – Коди Стаман
Симон Оливеира – Даниел Маркос

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО